Pulzní magnetoterapeutické přístroje

Více informací o pulzní magnetoterapii na www.medicalmagnets.cz (EN)

PRIMO M

PRIMO M [Art.PRIMO M]

Souprava PRIMO M obsahuje jediný malý plochý aplikátor MANIC. Navzdory tomu, že se to může zdát málo, má tento léčebný komplet překvapivě široké možnosti použití.
Aplikátor MANIC je svou velikostí předurčen k intenzivní cílené terapii a regeneraci nejrůznějších orgánů a tkání. Lze jej s úspěchem použít například k odstranění bolestí krční páteře a k uvolnění okolních svalových spasmů, uplatní se při léčbě hučení v uších (tinnitus, Meniérova choroba) či zánětu středouší, dobře účinkuje při bolestech zubů a paradentóze.
Vzhledem k tomu, že aplikátor MANIC díky své velikosti generuje intenzivní magnetické pole, je velmi vhodný k tlumení nejrůznějších bolestí. Jeho analgetické a regenerační působení ocení nejen lidé s artrózou či revmatoidní artritidou kolenních a kyčelních kloubů, ale také ti, které trápí potíže s tenisovými lokty nebo syndrom karpálního tunelu.
Soupravu PRIMO M lze také dobře využít k léčbě hemeroidů a potíží s prostatou, k cílené regeneraci jater, žaludku (žaludeční vředy) a dalších vnitřních orgánů.

PRIMO C

PRIMO C [Art.PRIMO C]

Aplikátor CAVO, který obsahuje tato souprava, je kruhový aplikátor o průměru 25 centimetrů. Generuje homogenní magnetické pole, jehož účinný dosah je zhruba 30-40 cm na každou stranu od aplikátoru ve směru podélné osy procházející jeho středem. Použijeme-li ho tedy například k léčbě bolestí či poruch funkce krční páteře, zároveň budeme také regenerovat její hrudní část, dýchací cesty a brzlík (imunita) a směrem vzhůru zase celou oblast hlavy (migrény, časté bolesti), ústní dutinu (bolesti zubů, paradentóza, záněty), horní cesty dýchací a paranasální dutiny a také oči (glaukom, záněty spojivek) a uši (hučení v uších, záněty středního ucha).
Souprava PRIMO C je také díky aplikátoru CAVO velmi vhodná k řešení mnoha dysfunkcí pohybového aparátu, zejména kloubů. Jak již bylo popsáno výše, generuje aplikátor CAVO homgenní magnetické pole, které rovnoměrně proniká celou tloušťkou tkáně a proto jeho regenerační, protizánětlivé a protibolestivé působení plně obsáhne vazivovou, chrupavčitou i kostní složku ošetřovaného kloubu.

PRIMO B

PRIMO B [Art.PRIMO B]

Souprava PRIMO B je jedinečná svým aplikátorem BECCO - aplikátorem typu „bederní pás“. Lze jej využít například k terapii všech úseků páteře a blízkých struktur. Bolesti páteře a problémy se zády obecně mohou mít svůj původ jak v části svalové ( bolestivě ztuhlá místa v některých svalových partiích způsobená dlouhodobým přetěžováním v důsledku sedavého způsobu života), tak v části vazivového aparátu (poškození vazů stabilizujících jednotlivé obratle mezi sebou, poškození meziobratlových plotének) nebo v části nervové (např. útlak některého z nervových kořenů meziobratlovou ploténkou). Na všechny jmenované složky má nízkofrekvenční pulsní magnetoterapie výrazné regenerační a analgetické účinky. Aplikátor BECCO, který díky svému ergonomickému tvaru obepíná velkou část trupu a kopíruje tak průběh nervů vystupujících z páteřního kanálu, velmi dobře tlumí i vystřelující bolesti při výhřezech ploténky či ústřelech. Samozřejmě jej lze velmi dobře použít k terapii postižení kloubů nejrůznějšího původu a oceníte jej také při dlouhých cestách automobilem.

ANELLI

ANELLI [Art.ANELLI]

Léčebný komplet ANELLI v sobě spojuje přednosti kruhového aplikátoru CAVO a malého plochého aplikátoru MANIC. MANIC díky své velikosti generuje silné magnetické pole a je proto vhodný zejména k tlumení bolestí. Velice se osvědčil například při řešení syndromu karpálního tunelu - u tohoto onemocnění se bolesti zápěstí a brnění dlaně objevují hlavně v noci a jsou velmi úporné. Pravidelné používání pulsní magnetoterapie u této diagnózy může plně nahradit léčbu kortikoidy a odvrátit hrozbu nepříjemné operace. Malý aplikátor MANIC lze také s úspěchem použít při odstraňování potíží s tzv. tenisovým loktem či syndromem „zmrzlého ramene“. Ocení ho také maminky, jejichž děti často trápí bolesti bříška („baby kolika“) či rostoucí zoubky. Kruhový aplikátor CAVO vytváří homogenní magnetické pole, které rovnoměrně prochází celou tloušťkou ošetřované tkáně. Proto je velmi vhodný například k tlumení bolestí hlavy a krční páteře či k regeneraci kloubů postižených artrózou nebo revmatoidní artritidou.

MELIO

MELIO [Art.MELIO]

Magnetoterapeutická souprava MELIO se skládá z širokého zádového aplikátoru PIANO a malého plochého aplikátoru MANIC. Aplikátor PIANO lze použít například k terapii bolestí zad a páteře ve všech jejích částech - křížové, bederní, hrudní i krční. Díky svým rozměrům obsáhne jeho působení i přilehlé svalstvo, jehož celková ztuhlost a lokální kontraktury často významně přispívají k vývoji bolestí. Aplikátor PIANO vyvolá vyšší prokrvení v exponované tkáni a tím dosáhne uvolnění svalových vláken a urychlí odplavení kyselých zplodin metabolismu. Výborně se hodí také k aplikaci na hrudník při angině pektoris a regeneraci srdeční svaloviny po infarktu, nebo na břicho při vředové chorobě žaludku a duodena, zánětlivých onemocněních slinivky a střev, zácpě a také při bolestivé menstruaci a řešení gynekologických potíží obecně. Malý aplikátor MANIC je velmi vhodný k cílené aplikaci na místa, kde chceme dosáhnout intenzivního léčebného účinku. Můžeme ho tedy použít například k utišení bolesti kloubů, zubů, hučení v uších, vhodný je také při syndromu tenisového lokte a karpálního tunelu.

ABOLITO

ABOLITO [Art.ABOLITO]

Léčebný komplet ABOLITO obsahuje dva aplikátory - kruhový aplikátor CAVO a velký plochý aplikátor PIANO. Kruhový aplikátor CAVO generuje homogenní magnetické pole a je proto vhodný k regeneraci hluboko v těle uložených struktur. Uplatní se tedy například při léčbě osteoporózy kostí horních a dolních končetin (výrazně urychlí také hojení zlomenin), artrózy a revmatoidní artritidy. U těchto kloubních onemocnění je důležité rovnoměrné působení pulsního magnetického pole ve všech vrstvách tkáně, což kruhový aplikátor zajistí. Umožní tak regeneraci buněk vaziva i chrupavky, optimalizuje produkci kloubního mazu a odstraní případné otoky a zánětlivé komplikace. Svým harmonickým působením pomáhá také odstraňovat migrény, léčí záněty horních cest dýchacích, tinnitus a bolesti krční páteře nejrůznějšího původu. Aplikátor PIANO je vhodný například k léčbě bolestí páteře a zad obecně, při ústřelech, posunech a výhřezech ploténky, ale uplatní se také při regeneraci orgánů uložených v dutině hrudní a břišní nebo při potížích s prokrvením končetin (zejména u diabetiků), či léčbě zánětů křečových žil.

LETINO

LETINO [Art.LETINO]

Tato magnetoterapeutická souprava obsahuje dva aplikátory - lůžkový aplikátor střední velikosti LETTINO a malý plochý aplikátor MANIC. LETTINO díky své velikosti obsáhne celou délku páteře včetně křížokyčelního skloubení a pánve. To je velmi důležité, neboť páteř pracuje jako celek a tak se dysfunkce křížokyčelního skloubení může paradoxně projevit jako bolest hlavy nebo problém s krční páteří. Aplikátor LETTINO regeneruje kostní, vazivovou i nervovou složku páteře v celém jejím průběhu a tím odstraňuje bolesti a pomáhá obnovovat její správnou funkci. Zároveň je možné použít ho k léčbě hemeroidů a problémů s prostatou, k odstranění zánětů a trombóz křečových žil a ke zlepšení prokrvení končetin. Malý aplikátor MANIC je uzpůsoben k ošetření menších oblastí hlavy, trupu a končetin. Při aplikaci na krk je možné využít ho například ke zlepšení snížené činnosti štítné žlázy, v oblasti obličeje se uplatní v léčbě paradentózy a bolestí zubů či při poruchách sluchu. Velmi vhodný je k tlumení bolestí kloubů a své uplatnění najde jistě i u dětských pacientů.

RICO

RICO [Art.RICO]

Souprava pro pulsní magnetoterapii RICO se skládá z velkého zádového aplikátoru PIANO, z kruhového aplikátoru CAVO a malého plochého aplikátoru MANIC. Díky této kombinaci léčebných komponentů nabízí souprava RICO skutečně široké možnosti využití. Nejmenší z aplikátorů, MANIC, který generuje silné magnetické pole, je vhodný pro cílenou aplikaci na bolestivá místa nebo k regeneraci vnitřních orgánů. Lze jej tedy použít například na nejrůznější zranění a pohmožděniny, k léčení chorob žaludku (vředy, žaludeční neuróza), slinivky břišní, dělohy a vaječníků, velmi jej ocení také muži s problémy s prostatou. Kruhový aplikátor CAVO je možné s výhodou použít například k léčbě bolestí hlavy - má totiž velký účinný dosah magnetického pole, takže při aplikaci kolem hlavy zasáhne i struktury krční páteře, v nichž mají bolesti často svůj původ. Velmi vhodný je také k odstraňování potíží s klouby nejrůznějšího původu. Aplikátor PIANO se nejlépe uplatní při aplikaci na oblast páteře, neboť zasáhne celý svalový korzet zad, jehož dobré prokrvení a uvolnění má velký vliv na případnou bolestivost. Lze jej také použít k regeneraci končetin (např. křečové žíly) a vnitřních orgánů.

MEDICO

MEDICO [Art.MEDICO]

Léčebný komplet MEDICO je kombinací kruhového aplikátoru CAVO, širokého zádového aplikátoru PIANO a malého plochého aplikátoru MANIC. Tato souprava Vám tedy nabízí skutečné maximum užitné hodnoty nízkofrekvenční pulsní magnetoterapie. Navíc obsahuje programovatelný generátor pulsů, na němž lze navolit nejen dobu aplikace (25 - 90 minut), ale také konkrétní frekvenci pulsů magnetického pole (2 - 72 Hz), která je nejvhodnější k léčbě daného onemocnění. Aplikátor PIANO se velmi dobře hodí například k regeneraci a prokrvení tkání dolních končetin, ocení ho lidé s křečovými žilami, osteoporózou či cévními a neurologickými komplikacemi diabetu. Při aplikaci na oblast zad pomáhá nejen ulevit od bolestí páteře, ale také předcházet a léčit astmatické záchvaty (je vhodné ho přikládat i na hrudník). Dýchací cesty však velmi dobře regeneruje také kruhový aplikátor CAVO, který při aplikaci na krční páteř díky velkému dosahu magnetického pole zasáhne i tuto oblast. Zároveň je nejvhodnějším aplikátorem pro léčbu veškerých kloubních onemocnění. Malý aplikátor MANIC se uplatní při tlumení bolestí nebo při cílené aplikaci např. na oblast hráze (prostata, hemeroidy) či orgánů uložených v dutině břišní a hrudní.

SIECCO

SIECCO [Art.SIECCO]

Magnetoterapeutická souprava SIECO obsahuje velký lůžkový aplikátor CASSO a malý kulatý aplikátor PIEGO. Aplikátor CASSO je svými rozměry předurčen pro celkovou regeneraci. Vleže na něm můžete využívat hojivých, analgetických, protizánětlivých a prokrvujících účinků nízkofrekvenční pulsní magnetoterapie doslova od hlavy až k patě. CASSO je konstrukčně navrženo tak, aby intenzita magnetického pole byla rovnoměrná nad celou plochou aplikátoru, takže každá část Vašeho těla bude ošetřena dostatečně. To je velmi důležité, protože lidský pohybový aparát funguje jako nedělitelný celek a proto například bolesti zad mají často příčinu ve špatné funkci křížokyčelního skloubení, hýžďového svalstva či dokonce kolenou. Aplikátor CASSO svým působením zregeneruje všechny tyto složky a odstraní tak příčinu potíží.
Aplikátor PIEGO díky své velikosti generuje velmi silné pulsní magnetické pole a výborně se tak hodí k cílené intenzivní regeneraci nejrůznějších částí těla a k tlumení bolestí. Lze jej tedy použít například při nejrůznějších zraněních, bolestech kloubů, zubů či jednotlivých úseků páteře.
Tento léčebný komplet navíc obsahuje programovatelný generátor pulsů, na kterém je možno nastavit nejvhodnější frekvenci pulsního magnetického pole a také dobu trvání aplikace.

ESSEMPO

ESSEMPO [Art.ESSEMPO]

Léčebný komplet ESSEMPO je kombinací kruhového aplikátoru CAVO a bederního pásu BECCO. Aplikátor CAVO vytváří homogenní magnetické pole a je proto vhodný zejména k ošetření tkání uložených hlouběji pod kůží. To se týká hlavně chrupavek a vazů veškerých kloubů, jejichž metabolismus je poměrně pomalý a regenerační doba dlouhá. Protože jím generované pulsní magnetické pole má také velký účinný dosah, je možné například při aplikaci na krční páteř tlumit bolesti hlavy nebo hučení v uších a opačným směrem pak ošetřovat dolní cesty dýchací, jícen a hrudní obratle.
Aplikátor BECCO byl vyvinut speciálně pro aplikaci na páteř a její okolí. Díky své velikosti pokryje nejen obratle a meziobratlové ploténky, ale také celý svalový korzet zad. To je velmi důležité, protože bolesti zad mají často svůj původ právě v dlouhodobě přetěžovaných a kontrahovaných svalech podél páteře. Pomocí aplikátoru BECCO se jim tak dostane potřebného prokrvení a regenerace a přímo v míše také centrálního utlumení bolesti.

EMMERGIO

EMMERGIO [Art.EMMERGIO]

Souprava pro pulsní magnetoterapii EMMERGIO se skládá z aplikátoru BECCO (typ „bederní pás“) a malého kulatého aplikátoru PIEGO. Aplikátor BECCO je určen zejména k aplikaci na celou oblast páteře a souvisejících struktur. Je dobře ergonomicky tvarován a proto je jeho používání velmi příjemné a nenáročné. Je možné přiložit jej na celý průběh páteře podélně, nebo ošetřovat její bolestivé úseky samostatně. Pulsní magnetické pole příčně přiloženého aplikátoru zároveň uvolní a prokrví svaly, utlumí vystřelující bolesti a bude regenerovat nervy vystupující z páteřního kanálu v celém jejich průběhu. S úspěchem lze aplikátor BECCO použít také k terapii nejrůznějších kloubních onemocnění. Ošetřovaný kloub je možné jím obalit ze všech stran, takže magnetické pole může rovnoměrně regenerovat i ty nejhlouběji uložené struktury.
Kulatý aplikátor PIEGO, veliký jako hokejový puk, generuje velmi silné magnetické pole a proto skvěle tlumí jakékoli bolesti. Je možné použít ho například na poraněná či artrózou poškozená kolena a kyčle, výborně poslouží u syndromu karpálního tunelu, tenisového lokte a „zmrzlého“ ramene, nebo třeba při bolestech zubů.


Bohemia Impex International spol.s.r.o., Podvesná XII/2541, Zlín, IČ: 262 72 181, OR zapsáno u Kr.soudu Brno oddíl C, vložka 41112
| Mapa webu | Nahoru | Zpět | Hlavní stránka | Přidat do oblíbených |
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu Bohemia Impex International zakázáno.